• Zaproszenie

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w naszej szkole w dniach 21.03. - 27.03. na dolnym holu.Wszystkiego ozdoby zostały wykonane przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na potrzeby naszych uczniów.

            Szkolne Koło Wolontariatu

          • Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie

          • Znamy już wyniki konkursu na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy w miejscu zamieszkania – zima 2024 pt. „Ferie: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie”. Gmina Wilamowice została laureatem tego konkursu. Nasz kolaż zdobył III miejsce.

            Szczegóły dotyczące laureatów zamieszczone są na stronie:

          • PÓŁKOLONIA ZIMOWA GMINY WILAMOWICE 2024

          • W dniu 29 stycznia 2024 roku rozpoczął się I turnus Półkolonii Zimowej w Gminie Wilamowice. Już o godzinie 9.00 do szkoły w Pisarzowicach, Dankowicach i Starej Wsi przybyło 54 uczniów z klas od 1-4. Gotowi i zwarci udali się na spotkanie z wychowawcami
            i Kierownikiem półkolonii w celu zapoznania się z regulaminem, harmonogramem zajęć oraz stworzeniem wspólnego kontraktu, który pozwoli na bezpieczny udział w zajęciach. Dzieci poznały tematykę pierwszych zajęć. Były to zajęcia profilaktyczne – „Emocje – czym są i jak na nas wpływają?” Po omówieniu tematu rozpoczęła się projekcja filmu „W głowie się nie mieści”, podczas którego uczniowie mieli skupić swoją uwagę właśnie na emocjach głównej bohaterki. Po filmie, podzieleni na grupy przystąpili do wykonania prac plastycznych.
            Tak powstały piękne, wspólne dzieła – Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które zamieszczono w szkolnej galerii. Po wykonaniu prac dzieci zostały zwabione zapachem pysznego obiadu, który przygotowały panie kucharki. Na zakończenie półkolonijnego dnia uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych, gdzie mogli rywalizować w różnych konkurencjach.

            Wtorek 30 stycznia zaczął się również bardzo ciekawie. Do uczniów z Pisarzowicach dołączyły również dzieci z Dankowic i Starej Wsi. Na wszystkich w sali gimnastycznej czekali zaproszeni goście z Kinem Przyjazdowym i filmem „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś w pociągu”.  Seans poprzedzony był interaktywnymi zajęciami, które przeniosły dzieci
            w świat ich ulubionych bohaterów. Podczas zabawy otrzymali nagrody. W tym dniu uczniowie wzięli również udział w zawodach sportowych i zabawach integracyjnych na hali sportowej. Pełna integracja uczniów z gminy zaowocowała małymi przyjaźniami. Nie zabrakło też zajęć profilaktycznych „Wyrażanie swoich emocji w różnych sytuacjach”.

            Dzień trzeci to była mega atrakcja – warsztaty w Pizzerii „Matteo” w Brzeszczach prowadzone przez profesjonalnego kucharza. Nasze dzieci zmieniły się w prawdziwych kucharzy, przygotowywały swoja własną  pizzę, którą po upieczeniu z ogromnym apetytem zjadły. Myślimy, że z ochotą mogą tam wrócić. W każdy dzień dbaliśmy również o zdrowie psychiczne naszych dzieci – a dziś „Sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami”.

            Dzień czwarty spędziliśmy w Parku Trampolin „Parabola” w Czechowicach Dziedzicach.   To świetny pomysł dla naszych dzieci, gdyż był naładowany adrenaliną. Dzieci pod okiem profesjonalnych opiekunów spełniły swoje marzenia. Radość, aż tryskała …..

            Dzień piąty był końcem naszej przygody. Spędziliśmy czas w naszych pięknych Beskidach zachwycając się ich urokiem podczas kuligu w Wiśle. Nie zabrakło ogniska
            z pieczeniem kiełbasek, spotkań integracyjnych. Dzieci były zachwycone. Po powrocie uczestnicy spędzili jeszcze czas przy grach stolikowych - Łamacz lodów, Emocje, Góra uczuć, Odkrywcy oraz wiele innych.

            Czas spędzony podczas półkolonii zimowej przez dzieci z Pisarzowic, Dankowic i Starej Wsi był bezpiecznym i atrakcyjnym czasem zabawy, poznania oraz rozwoju każdego uczestnika. Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Wilamowice oraz Kierownikowi ZOSiP za pomoc
            w organizacji zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych.

            Kierownik i Opiekunowie

            Półkolonii Zimowej Gminy Wilamowice 2024

            Lidia Dziubek

            Jolanta Gacek

            Monika Drobniak

            Dawid Dynarowski

            Magdalena Nycz

            Marzena Jarosz

          • Lubisz scenę? Wiesz, kto to jest Szymborska albo Mrożek? To weź udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim!

          • W dniu 13 lutego br. w naszej szkole odbył się pełen emocji Szkolny Konkurs Recytatorski, który zgromadził utalentowanych uczniów z klas 4-8. Wydarzenie to nie tylko stanowiło okazję do wyrażenia artystycznych zdolności młodych ludzi, ale także pozwoliło uczestnikom podzielić się swoją pasją do literatury.

            Na scenie naszej szkolnej auli zaprezentowało się imponujące dziesięcioro uczestników, którzy poprzez swoje interpretacje wierszy poruszyli serca słuchaczy. Wybór utworów był różnorodny, od klasycznych polskich poetów po nowoczesne dzieła, co dowodziło ogromnej wiedzy i zainteresowania literaturą przez młodzież.

            Sędziowie, których doświadczenie i wiedza były niezaprzeczalne, zasiadali w jury i mieli trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. W skład jury weszli Renata Grzebinoga, wieloletni nauczyciel naszej szkoły, Magdalena Chrobak, kierownik Gminnego Centrum Działań Twórczych oraz państwo Lucyna i Wacław Morawscy. Pan Morawski, jednocześnie poetą, filmowcem i fotografikiem, podarował uczestnikom tomik swoich wierszy.

            Szczególnie godne uwagi są trzy osoby, które ostatecznie będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim o nazwie "Słońce, słońce, życie". Miłosz Hańderek z klasy 6b, Wiktoria Janowska z klasy 5d oraz Hanna Janik z klasy 7a zachwycili nie tylko wirtuozerią swojego głosu, ale także umiejętnością przeniesienia się w świat poezji, oddając każde słowo z głębokim zrozumieniem.

            Szkolny Konkurs Recytatorski nie tylko dostarczył chwil wzruszenia i dumy dla uczestników, ale także zachęcił młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności artystycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

            Ten wyjątkowy dzień wypełnił szkołę nie tylko radością i kreatywnością, ale również zainspirował młodzież do dalszego poszukiwania piękna w literaturze i sztuce mówienia.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W środę 24 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klas II. Licznie przybyłych gości przywitała przemówieniem Pani Wicedyrektor Barbara Januszyk. Był to szczególny dzień, w którym wnukowie wyrazili wdzięczność za trud, poświęcenie, pomoc oraz oddanie, które otrzymują od swoich kochanych dziadków. Uczniowie klas II naszej Szkoły przygotowali dla swoich dziadków program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały układy taneczne. Po występie dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki oraz mogli wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

            Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych ukochanych babć i dziadków.

            Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia.

          • Moblina Pracownia Komputerowa

          • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach wzięła udział w konkursie organizowanym przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), w którym nagrodą była Mobilna Pracownia Komputerowa (MPK). Konkurs był współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

            Szkoła przesłała prace w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-III, uczniowie klas IV – VI oraz młodzież z klas VII – VIII. W ramach Projektu, w każdym z wyżej wymienionych etapów edukacyjnych zrealizowane zostały odpowiednie moduły konkursu. W związku z powyższym, najmłodsi uczniowie pod kierunkiem wychowawców realizowali moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotowywali projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim. W klasach IV – VI na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z modułem kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”, a następnie przygotowali plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online. Z kolei klasy VII - VIII realizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”, a następnie uczniowie wymyślali hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika). Hasło i post były skierowane do nastolatków i dotyczyły rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie.”

            Zwycięską pracą okazała się kolorowanka wykonana przez Igora Dyducha. W swojej pracy laureat zaprezentował zasady, o których należy pamiętać podczas korzystania z Internetu, a także przedstawił propozycje spędzania wolnego czasu poza siecią komputerową. Kolorowanka została przesłana do Organizatorów w dwóch wersjach: kolorowej i czarno – białej.

            Zwycięstwo Igora poskutkowało wygraniem dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Mobilnej Pracowni Komputerowej, w skład której wchodzi 16 laptopów wraz z system operacyjnym i oprogramowaniem Net Support School, szafa do przechowywania laptopów, monitor interaktywny ze stojakiem oraz access point wifi. Wartość całego zestawu Mobilnej Pracowni Komputerowej wynosi 44 243,10 zł brutto.

            Wygrany sprzęt z całą pewnością ułatwi pracę z uczniami, a interaktywny monitor uatrakcyjni zajęcia szkolne i przyda się na niejednej lekcji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Konkurs, a Igorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Katarzyna Kliś

          • Łącząc Serca w Magicznym Świątecznym Nastroju

          • W dniu 19 grudnia w Szkole Podstawowej odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.

            Spotkanie odbyło się przy elegancko zastawionym wigilijnym stole, który był miejscem nie tylko pysznych potraw, ale również serdecznych rozmów i życzliwych spojrzeń. Goście, wśród których znaleźli się ksiądz Janusz Gacek, sołtys Andrzej Nycz, przewodniczący Rady Rodziców Rafał Rogala, kierownik Zakładu Obsługi Szkolnej i Przedszkolnej pani Katarzyna Paszkowska, a także Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi, nauczyciele oraz pracownicy emeryci spotkali się, aby przeżyć parę miłych chwil.

            Spotkanie rozpoczęło się słowami Pani Dyrektor Lidii Dziubek, która w swoim wzruszającym przemówieniu wprowadziła wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. "Zgodnie z naszą tradycją przy dźwiękach kolęd witam się z Państwem przy wigilijnym stole". Przekazała także życzenia: Świąt ciepłych serc, jaśniejących pierwszą gwiazdką, Świąt pełnych wielu głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju, radości oraz błogosławieństwa Bożego.

            Zgromadzeni przyjęli życzenia Pani Dyrektor brawami; następnie przyszedł czas na świąteczne przedstawienie, którego główne role odegrały klasy czwarte.

            Aniołki w białych strojach i z aureolami na głowach zaczarowały wszystkich swoim urokiem i zapałem. Przedstawienie, pełne w oprawie świątecznych dekoracji i pięknych kostiumów, ukazało nie tylko talent artystyczny uczniów, ale również ich zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego momentu.

            Po przedstawieniu wszyscy wspólnie delektowali się wigilijnym poczęstunkiem. Spotkanie przepełnione było radością, wspólnym śpiewem kolęd, a także radosnymi rozmowami przy wigilijnym stole.

            Spotkanie przedświąteczne w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach nie tylko wprowadziło uczestników w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia, ale również umocniło więzi społeczności szkolnej. Wspólne świętowanie, radość i wzajemne życzenia sprawiły, że to spotkanie pozostanie na długo w sercach uczestników, tworząc piękną i magiczną pamięć o przedświątecznym czasie spędzonym razem.

          • Szkolne Święto Matematyki

          • W dniach 20 – 24 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Święto Matematyki. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 7 – 8  zadań, które były ukryte w skrzyneczkach. Oprócz zadań w każdej skrzyneczce pod kodem QR uczniowie znajdowali zagadkę, która podpowiadała, gdzie znajduje się kolejne zadanie. W zabawie wzięło udział 98 uczniów z klas 4 – 8. Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne w ciekawy i interaktywny sposób, co z pewnością wpłynie na ich postrzeganie matematyki jako przedmiotu przyjemnego i interesującego.

            Nauczyciele matematyki.

          • SP Pisarzowice najlepszą szkołą w rywalizacji sportowej w powiecie bielskim!

          • 5 października 2023 roku w nowo wybudowanej hali sportowej SP nr 2 w Kozach odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024 w powiecie bielskim.  Udział w wydarzeniu wzięli  m.in. Starosta bielski – Pan Andrzej Płonka, członkini zarządu powiatu Pani Dorota Nikiel, wójt gminy Kozy – Pan Jacek Kaliński, a także dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego najlepszych szkół z terenu naszego powiatu.
            Podczas uroczystości reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach odczytali apel olimpijski oraz złożyli ślubowanie w imieniu sędziów i zawodników. Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, pan Dariusz Janko zgłosił gotowość rozpoczęcia współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2023/24, a Starosta Powiatu Bielskiego, pan Andrzej Płonka podsumował sportową rywalizację w minionym roku szkolnym. Uroczystość występami artystycznymi uświetnili najzdolniejsi uczniowie koziańskich szkół.
            Najważniejszym punktem programu było ogłoszenie wyników w rywalizacji sportowej szkół powiatu bielskiego. Dla Pisarzowic było to wyjątkowe podsumowanie. Nasza szkoła, jako jedyna wśród 50 sklasyfikowanych placówek edukacyjnych powiatu bielskiego, zameldowała się na podium w dwóch kategoriach. Puchary za zdobycie I miejsca w Igrzyskach Dzieci (po raz pierwszy w historii!) oraz III miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach, odebrała pani dyrektor Lidia Dziubek, a także nauczyciele wychowania fizycznego: Joanna Konior, Paulina Markiel, Krzysztof Łoboz oraz Gabriel Kinio. Oprócz okazałych pucharów otrzymaliśmy również dwa bony na zakup sprzętu sportowego ufundowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
            Na sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach złożyło się zdobycie aż 16 medali na szczeblu powiatowym (9 w Igrzyskach Dzieci oraz 7 w Igrzyskach Młodzieży) w sztafetowych biegach przełajowych, piłce ręcznej, piłce nożnej, koszykówce, koszykówce 3x3, trójboju i czwórboju lekkoatletycznym oraz czołowe miejsca w finałach wojewódzkich w piłce ręcznej dziewcząt, koszykówce 3x3 chłopców i czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.
            Nasze sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie tytaniczna praca i ogromne zaangażowanie naszych uczniów oraz nauczycieli, którzy cały czas chcą więcej i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczniom – sportowcom za wszystkie osiągnięcia sportowe, dyplomy, puchary, a w szczególności za chwile radości i wzruszeń!

          • Tydzień Niepodległości

          • W tym roku Święto Niepodległości trwało w naszej Szkole cały tydzień. Każdego dnia uczniowie mogli rozwiązywać zagadki związane ze 105 rocznicą powrotu Polski na mapę Europy zagłosować na najpopularniejszą piosenkę patriotyczną. Pomysłodawczynią była pani Agnieszka Kania, a liczba uczestników rosła z dnia na dzień. Za poprawną odpowiedź czekała słodka nagroda i punkty z zachowania.

            Tradycyjnie społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii. Historia to świadek czasu, świadek prawdy, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości – tymi słowami pani Dyrektor Lidia Dziubek przywitała zebranych: sołtysa pana Andrzeja Nycza, radnego pana Grzegorza Cieślaka, nauczycieli i uczniów. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Kanią. Do współudziału został zaproszony zespół Replay, który tworzą mieszkańcy Pisarzowic: Wojciech Trembla, Tomasz Gąsiorek, Edward Zacny i Maciej Derbin. Na scenie usłyszeliśmy program łączący fakty z historii Polski, wspomnienie pisarzowian walczących o wolność, patriotyczną poezję i piosenkę. Zespół Replay zachwycił profesjonalnym wykonaniem takich utworów, jak: Biały krzyż, Jest takie miejsce, O mój rozmarynie. W finale zebrani otrzymali biało – czerwone flagi i cukierki – słodki upominek od pana Sołtysa i pana Radnego.

            Po południu kontynuowano obchody uroczystością środowiskową. w Kościele pod wezwaniem Świętego Marcina odprawiono uroczystą Mszę świętą, po której nastąpiło przejście na cmentarz, gdzie odbył się Apel Poległych przygotowany przez uczniów klas siódmych i ósmej pod opieką pana Roberta Warota. Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło przedstawicieli naszej Szkoły – członków Samorządu Uczniowskiego.

          • A Ty? – ZaJaki jesteś?

          • Gmina Wilamowice chce uczestniczyć w dobrych praktykach na rzecz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, dlatego przyłączyła się do realizacji projektu „Dbam o siebie” – ZaJaki.pl. Jest to inicjatywa przejęta przez Powiat Bielski od Miasta Bielska-Białej, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w dbaniu o zdrowie psychiczne.

            W wieku dorastania często naszym pociechom towarzyszy poczucie beznadziei, poczucie bycia „za jakimś”, w związku z tym trudno gdzieś się dopasować/odnaleźć w środowisku. Pojawiają się wątpliwości: Jak dalej żyć? Do kogo zwrócić się po pomoc? Aby wesprzeć dzieci w tych chwilach, dla Miasta Bielsko-Biała powstał projekt ZaJaki.pl, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Dzięki niemu dzieci uczą się akceptować, że każdy z nas jest inny, oraz wiedzę gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. W Bielsku-Białej trwa już II edycja tego przedsięwzięcia.

            W ramach projektu w naszej gminie kilkudziesięciu nauczycieli i wychowawców wzięło udział w bezpłatnych warsztatach, które miały na celu wyposażyć ich w wiedzę i umiejętności do  wdrożenia powyższej inicjatywy we wszystkich szkołach. W październiku we wszystkich szkołach naszej gminy odbywały zajęcia dla dzieci. Uczniowie otrzymali także ulotki z informacjami, gdzie w sytuacjach kryzysowych mogą szukać wsparcia i pomocy. Klasy tworzyły również swojego klasowego ZaJaka. Podsumowaniem akcji było ubranie się na błękitno.

            Zapraszamy także do odwiedzania strony internetowej https://zajaki.pl/index.php.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach
      • rafal.maczka@sp.pisarzowice.pl anna.maczka@sp.pisarzowice.pl
      • 33 845 72 56;
        693 962 724
      • ul. św. Floriana 28
        43-332 Pisarzowice


        43-332 Pisarzowice
        Poland
    • Logowanie