• Szkolne Mikołajki

• Podczas Mikołajek w szkolnej bibliotece uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami, obejrzeli filmy animowane o tematyce świątecznej. Od samego rana roznosiły się zapachy świeżego popcornu, który rozdawany był przez panie Mikołajowe-bibliotekarki. Podczas seansu uczniowie mogli wygodnie usiąść lub poleżeć. Mieli do dyspozycji krzesła, fotele, materace, pufy i dywan. To był naprawdę miły i wesoły dzień. Cieszymy się, że nasze kino dało tyle radości uczniom i nauczycielom. Dziękujemy za odwiedziny!

• Szkolne Andrzejki

• 30 listopada Wróżki Agnieszki zapraszały wszystkich uczniów do szkolnej biblioteki. Z okazji Andrzejek można było skorzystać z takich wróżb jak: „Kim będę?”, „Wróżenie na życzenie”, „Kram z marzeniami”, „Wróżby z kolorów”, „Symbole i znaczenie”, „Wróżby z kości”, „Sentencje na dobry dzień”. Uczniowie mieli okazję w zabawny sposób dowiedzieć się m.in. o czekających ich podróżach, szansach na zwierzątko domowe lub wyższym kieszonkowym. Wróżki Agnieszki z pomocą magicznej kuli odpowiadały na wszystkie pytania, częstowały cukierkami oraz przypominały, że u nas wróżby to tylko żarty. Nastrojowa muzyka dodawała tajemniczości całej sytuacji, a odwiedzenie biblioteki stało się okazją do wypożyczenia wielu książek. Zapraszamy ponownie!

• Pragniemy poinformować o sukcesach naszego ucznia klasy 6b – Szymona Iskrzyckiego.

• Szymon ma ogromną wiedzę z przedmiotów ścisłych – m.in. matematyki, fizyki i chemii. W tym roku postanowił swoją wiedzę sprawdzić w kilku konkursach przedmiotowych. Wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Obecnie został zakwalifikowany do drugiego etapu. Kolejnym ogromnym osiągnięciem Szymona jest udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasz zdolny matematyk zakwalifikował się do ostatniego – trzeciego etapu tego konkursu. Oprócz tego Szymon wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Czekamy na oficjalne wyniki.

Szymon należy również do Szkolnego Koła Fizycznego Neutrino, które bierze udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PGNiG „Być jak Ignacy”.

Jesteśmy dumni z osiągnieć naszego ucznia. Gratulujemy Szymonowi oraz jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki i fizyki