• Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski

• W dniu 10.03.2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej w ramach programu Zwyczajne i niezwyczajne kobiety w historii Polski odbył się konkurs wiedzy pt. Pierwsze i jedyne w historii Polski . W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Pękala oraz Wiktoria Imielska. Obie uczennice przeszły do drugiego etapu, który składał się z 10 rund, w trakcie których każda z osób odpowiadała na wylosowane pytanie. Po krótkiej dogrywce Kinga zajęła II miejsca, a Wiktoria III miejsce. Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz panu Robertowi Warotowi za przygotowanie dziewczyn do konkursu.

• Zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Państwo

W związku z ogłoszoną rekrutacją dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach informuje, iż wnioski dotyczące zapisu dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły należy złożyć w sekretariacie w godzinach 7.00 – 15.00  do  24 marca 2023r.

Szkoła dysponuje 8 wolnymi miejscami.

Druk „WNIOSKU” znajduje się na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.

• Śmiechem, żartem

• Dzieci z klas 1- 3 to uwielbiają, starsi już nieszczególnie, ale zawsze znajdą się chętni… Dekoracja, publiczność, jury, parę chwil, żeby zaprezentować siebie i porównać z innymi…

1 marca w naszej szkole zorganizowany został Konkurs Recytatorski, który w tym roku przebiegał pod hasłem Śmiechem, żartem i miał formę wieczorku poetyckiego. Każdy uczestnik mógł zaprosić dwie osoby, które przy słodkim poczęstunku miały okazję wysłuchać prezentacji utworów.

Najpierw wystąpili laureaci wcześniej przeprowadzonego konkursu w klasach młodszych: Karolina Burman, Emilia Mynarska, Maja Nikiel, Oskar Janowski i Ania Sikora.

Następnie zaprezentowało się jedenaścioro uczestników z klas 4-8. Jury w składzie: pani dyrektor Lidia Dziubek, pani Renata Grzebinoga oraz pan Marek Wawro  - animator kultury z Brzeszcz wyłonili zwycięzców: 1. miejsce zajęła Hania Janik z 6a, 2. Kornelia Kobielska z 8c i 3. Robert Kocyba z 4b. Wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy i nagrody, a zwycięzcy będą reprezentować naszą Szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Słońce, słońce, życie.