• Times to say goodbye

• W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach zakończenie roku szkolnego było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym emocji i radości. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek, kiedy to na hali sportowej odbyło się pożegnanie klasy ósmej. Był to moment wzruszeń zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, którzy wspólnie świętowali zakończenie ważnego etapu edukacyjnego.

W piątek kontynuowano uroczystości na hali, gdzie najpierw rozdano świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Podczas ceremonii przyznano także prestiżowe tytuły Ucznia Roku oraz Najlepszego Sportowca. Wyróżnieni uczniowie otrzymali również stypendia.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, szczególnym momentem było pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Lidii Dziubek. Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców zorganizowali wyjątkowe podziękowanie, wyrażając wdzięczność za jej wieloletnie zaangażowanie, pracę i serce wkładane w rozwój szkoły. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali dla niej kwiaty, pamiątkowe upominki oraz specjalne podziękowania.

Pani Dyrektor Dziubek, ze łzami w oczach, podziękowała wszystkim za wspólne lata, za wsparcie i zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Zakończenie roku szkolnego w tym roku było nie tylko końcem kolejnego etapu edukacyjnego, ale również zakończeniem pewnej ery w historii szkoły, której sercem i duszą była Pani Lidia Dziubek. Nie zabrakło także części artystycznej, która została przygotowana przez klasy siódme. Uczniowie zaprezentowali spektakularne "pływanie synchroniczne", które wzbudziło podziw wśród zgromadzonej publiczności. Kulminacyjnym punktem programu była piosenka "Wakacje", którą zaśpiewali wszyscy obecni na hali, wprowadzając wszystkich w radosny, letni nastrój.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach było pełne wzruszeń, radości i wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli. Teraz wszyscy mogą cieszyć się zasłużonymi wakacjami, odpoczywając i nabierając sił na kolejny rok szkolny.

• Ogólnopolski projekt edukacyjny „Działaj z imPETem”.

•       Klasy 1b i 1d brały udział w ogólnopolskim programie „Działaj z imPETem”, który miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji śmieci i pomoc w zrozumieniu recyklingu. Uczniowie wykonywali szereg zadań, a także poznawali zagadnienia związane z dbaniem o przyrodę, wykorzystaniem butelek PET, czy segregacji odpadów.

W ramach projektu organizowane były także konkursy.  We wspólnym działaniu obu klas pierwszoklasiści wzięli w nich udział. W minikonkursie plastycznym na „Wiosenne drzewo” udało się zdobyć WYRÓŻNIENIE.

Największym osiągnięciem było jednak uzyskanie II MIEJSCA w konkursie zatytułowanym „ImPETowe igrzyska”.  Zadania konkursowe polegały na podsumowaniu wiedzy zdobytej podczas realizacji projektu, a także przeprowadzeniu zabaw i zawodów sportowych wykorzystując plastikową butelkę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do udziału w zawodach, a także zacięcie uczestniczyły w zawodach drużynowych. Pomysły wykorzystane do realizacji igrzysk, a także fotorelacja, jaką stworzyliśmy okazała się strzałem w dziesiątkę, zostaliśmy docenieni przez organizatorów zdobywając wysokie miejsce na terenie całej Polski. Zostaliśmy nagrodzeni wartościowymi nagrodami (pufami, makatką, grą eko- dobble), które będą wykorzystywane w dalszej edukacji.

Ewelina Sztafińska- koordynator programu

Barbara Cieślak