• Program Comenius

• COMENIUS jest jednym z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme), który wspiera finansowo oraz merytorycznie:

• partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych (polegającą na realizacji wspólnego projektu);
      • uczestnictwo nauczycieli w kursach doskonalenia zawodowego;
      • przygotowanie do pracy przyszłych nauczycieli (poprzez umożliwienie im odbycia stażu w roli asystenta). Cele Programu Comenius:
      • rozwijanie wśród uczniów i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości;
      • pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

• Nazwa projektu

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach od początku września 2013 roku do końca czerwca 2015 roku zaangażowana jest w pracę nad projektem

"Rodzinne tradycje,
    szkolne tradycje"

Szkoła prowadząca projekt - RUMUNIA

SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE POBORAN"

Szkoła współpracująca - HISZPANIA

Colegiu Compania de Maria Puente Genil

Szkoła współpracująca - POLSKA

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach

Szkoła współpracująca - TURCJA

Stambuł

• Realizacja projektu

• PODRÓŻ Z COMENIUSEM - WIZYTA W HISZPANII

• 11.11.2021 00:10
        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach realizuje projekt "Tradycje rodzinne i szkolne" w ramach programu europejskiego "Comenius- Uczenie się przez całe życie". Jest to trzeci projekt organizowany w naszej szkole, ale pierwszy który zajął tak wysokie miejsce w rankingu projektów w Polsce. Wszystkie działania, które zakłada projekt zostały bardzo dobrze ocenione- 99,38 pkt na 100 przez Agencję Narodową Programu Comenius, co zaowocowało drugim miejscem dla naszego projektu.
        • PODRÓŻ Z COMENIUSEM - WIZYTA W TURCJI

• 11.11.2021 00:13
        • Merhaba (cześć tł. z tureckiego)
          Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach zaangażowana jest we współpracę z trzema szkołami z Turcji, Rumunii i Hiszpanii w ramach unijnego programu „Comenius” (Lifelong Learning Programme). Tematem przewodnim naszych podróży są „Rodzinne i szkolne tradycje” Pierwsze spotkanie odbyło się w Hiszpanii, następnie uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na wizytę roboczą do Turcji. Podróż do Turcji była niezwykle ważnym aspektem realizowanego projektu, gdyż otworzyła oczy na piękno i różnorodność innych krajów i kultur.
        • WIZYTA ROBOCZA W POLSCE

• 11.11.2021 00:16
        • Serdecznie witamy! Zamieszanie towarzyszyło w naszej szkole już od września. Przygotowywaliśmy się do wizyty roboczej Comeniusa. A my uczniowie - szykowaliśmy się na przyjęcie uczniów zagranicznych w naszych domach. Oto ciąg dalszy naszego niebanalnego projektu "Tradycje rodzinne i szkolne". 19 października Polska ekipa Comeniusa spotkała się w Krakowie z uczniami i nauczycielami z Turcji, Hiszpanii i Rumunii.
        • PODRÓŻ Z COMENIUSEM - WIZYTA W RUMUNII „Szlakiem Transylwanii”

• 11.11.2021 00:20
        • Tak oto nadeszła ta chwila - wizyta robocza w ramach projektu Comenius o ciekawym tytule "Rodzinne i szkolne tradycje". Dla niewtajemniczonych wizyta była ostatnią i nasz zespół pojechał do Rumunii. Zaczęliśmy naszą podróż dnia 6 kwietnia 2015 roku. Wieczór był chłodny i ponury, szarość podążała za nami aż do Rumunii. Kiedy dotarliśmy, nie dowierzając promienie słońca przebijały się przez chmury w mieście Slatina. Tak! Dojechaliśmy. Czas wizytę zacząć.