• Program Comenius

• COMENIUS jest jednym z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme), który wspiera finansowo oraz merytorycznie:

• partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych (polegającą na realizacji wspólnego projektu);
      • uczestnictwo nauczycieli w kursach doskonalenia zawodowego;
      • przygotowanie do pracy przyszłych nauczycieli (poprzez umożliwienie im odbycia stażu w roli asystenta). Cele Programu Comenius:
      • rozwijanie wśród uczniów i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości;
      • pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

• Nazwa projektu

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach od początku września 2013 roku do końca czerwca 2015 roku zaangażowana jest w pracę nad projektem

"Rodzinne tradycje,
    szkolne tradycje"