• SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU „ROZWÓJ EDUKACJI W GMINIE WILAMOWICE” 2019/2020

• 11.11.2021 10:54
        • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Rozwój edukacji w Gminie Wilamowice” realizowany jest już drugi rok. Za nadrzędny cel prowadzonych zajęć uznaje się pomoc dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy.
        • SALA TERAPII INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

• 11.11.2021 10:57
        • Od września 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach Integracji Sensorycznej realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji w Gminie Wilamowice”. Ćwiczenia odbywają się w nowo powstałej sali wyposażonej w certyfikowany sprzęt terapeutyczny oraz w wiele pomocy służących do stymulacji zmysłów. Terapia Integracji Sensorycznej polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego). Jest dla dziecka bardzo atrakcyjna, gdyż ma charakter wesołej zabawy ruchowej.
        • UNIA EUROPEJSKA ZNOWU DOCENIŁA I DOFINANSOWAŁA PROJEKT EDUKACYJNY GMINY WILAMOWICE

• 11.11.2021 11:00
        • Nauczyciele, dyrektorzy i ich zastępcy, administracja szkół i pracownicy ZOSIP pod kierunkiem Firmy IRP Inwestycje-Rozwój-Personel na przełomie 2017 i 2018 roku opracowali projekt „Rozwój edukacji gimnazjalnej w Gminie Wilamowice”, który złożono w lutym 2018 r. na konkurs nr RPSL.11.01.04-IZ.01-24-214/17 ogłoszony przez Śląski Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego dla działania: 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego; dla poddziałania: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.
        • Realizacja projektu „Rozwój edukacji w Gminie Wilamowice” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach w r. szkolnym 2018/19

• 11.11.2021 11:05
        • Od 1 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu „Rozwój edukacji w Gminie Wilamowice” . Projekt rozpisany jest od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2020 r. Celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 316 uczniów i uczennic uczęszczających do szkół w Gminie Wilamowice, w tym wsparcie 265 uczniów mających trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych i uczniów zdolnych oraz podniesienie efektywności kształcenia poprzez doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 28 nauczycieli pracujących w placówkach, do których skierowany jest projekt, jak i doposażenie placówek oraz tworzenie w szkołach warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu.