• Zapisy dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej z rocznika 2016 zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2023 Burmistrza Wilamowic z dnia 19 stycznia 2023r. Zapraszamy rodziców dzieci mieszkających w obwodzie naszej szkoły w dniach od 21 lutego do 27 lutego 2023 w godz. 7.00 do 15.00 do sekretariatu szkoły w celu zgłoszenia dziecka.

Druki ZGŁOSZENIA znajdują się na stronie internetowej (link poniżej), w sekretariacie szkoły i w oddziałach zerowych Przedszkola Publicznego w Pisarzowicach.

Rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły odbędzie się w dniach 6 marca - 24 marca 2022r.

Informacja dotycząca ilości miejsc w postępowaniu rekrutacyjnym zostanie podana w późniejszym terminie.

• „To właśnie w Wigilijny Wieczór, gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla wszystkich, bo nikt wówczas sam być nie może…”

• 15 grudnia w Gminnym Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. W spotkaniu uczestniczyli również emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, Pani Dyrektor – Lidia Dziubek, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Pani Stanisława Kudłacik i Sołtys Pisarzowic – Pan Andrzej Nycz, złożyli zebranym świąteczne życzenia.

Spotkanie zostało wzbogacone o występ uczniów klas czwartych, którzy pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali jasełka. Dzieci przedstawiły biblijne sceny Narodzenia Pańskiego, a przedstawienie uświetniły kolędy i świąteczne pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. Klasyczne dźwięki polskich kolęd zachęcały do wspólnego śpiewu i podkreślały świąteczną atmosferę. Przygotowanie jasełek wymagało wiele pracy i zaangażowania ze strony dzieci i nauczycieli. Kilka tygodni przygotowań i przepiękna dekoracja sceny w GCDT dały jednak wspaniały efekt, który zachwycił i wzruszył zebranych.

To grudniowe popołudnie, wypełnione życzeniami i dobrym słowem na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

• Z wizytą na Olimpie - lekcja historii

• Uczniowie klas piątych  odbyli ponadczasową wycieczkę na górę Olimp, by osobiście poznać najważniejszych greckich bogów.

Na Olimpie uczniowie  wyglądali zjawiskowo i interesująco, zadbali o najdrobniejsze szczegóły swojego przebrania - sala była pełna pięknych bogini i potężnych bogów.

Z pewnością po takiej barwnej lekcji nasi piątoklasiści nie będą mieli problemów z zapamiętaniem kim byli i czym zajmowali się Hera, Zeus, Atena czy Afrodyta...i wiele innych bóstw.

Dziękuję wszystkim uczniom  za pomysły i zaangażowanie się w tę nietypową lekcję historii, a rodzicom za przygotowanie uczty dla bogów.

Agnieszka Kania