• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji  nasza szkoła włączyła się w obchody tego jakże ważnego święta. To dzień kształtowania właściwych nawyków, które powinniśmy wpisać w naszą codzienność.  Uczniowie klas 1-3 poznali proekologiczne postawy, a także zagadnienia związane z ochroną środowiska.  Dzieci przyszły ubrane w kolorach Ziemi- na zielono i niebiesko. Na początku zajęć został zaprezentowany film dotyczący omawianej tematyki.  Następnie uczniowie musieli wykazać się wiedzą. Przed nimi stało kilka zadań do wykonania, zarówno indywidualnie, jak i w grupie. Był to m.in. quiz, krzyżówka, czy segregacja odpadów do odpowiednich pojemników. Na koniec uczniowie w grupach wykonali prace plastyczne i plakaty związane z Dniem Ziemi oraz przedstawiające sposoby, jak należy dbać o nasz dom- planetę Ziemię.
            W ramach obchodów Dnia Ziemi został zorganizowany także konkurs plastyczno- przyrodniczy ,
            w którym dzieci zaprezentowały swoją twórczość wykonując  przepiękne , pomysłowe drzewa.

• Podwójne podium na XXV Konkursie o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku - Białej

• Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w tym roku szkolnym odnieśli ogromny sukces w naukach ścisłych.

Troje chłopców, w składzie: Igor Piotrowski z klasy 8A, Tymoteusz Gacek z klas 8A oraz Szymon Iskrzycki z klasy 7B pod opieką pani Urszuli Młocek, reprezentowali naszą szkołę

w XXV Konkursie o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku - Białej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się 18 stycznia i składał się z części testowej, z której wyłoniono 25 najlepszych uczniów, w tym dwoje uczniów naszej szkoły.

Już po tej części konkursu Szymon Iskrzycki znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji punktowej.

Z przyczyn rodzinnych jednego z naszych uczniów na finał, który odbył się 11.04.2024, pojechaliśmy w jednoosobowym składzie (Szymon Iskrzycki).

W finale każdy z uczniów miał do rozwiązania 4 zadania.

Szymon jako jedyny finalista uzyskał z zadań finałowych maksymalną ilość punktów, co dało mu w klasyfikacji indywidualnej zasłużone miejsce 1.

W klasyfikacji drużynowej liczyły się punkty całego zespołu z obu etapów konkursu. Po zsumowaniu punktów naszych reprezentantów Pisarzowice zajęły 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie!

• NASZA SZKOŁA WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO

• Dzień 27.03.2024r w naszej szkole nie tylko był ostatnim przed przerwą wielkanocną, ale stał się niepowtarzalną okazją do kultywowania tradycji, retrospekcji, podsumowań i zacieśniania relacji.

W trzygodzinnym bloku, zespoły klasowe pod opieką swoich wychowawców miały okazję do celebrowania rozpoczynającej się wiosny i nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

To również czas, zadumy, refleksji, planów i rozwoju, więc wpisując się w taką narrację Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym przygotowali niezwykłe warsztaty dla zespołów klasowych pod przewodnim tematem: „NASZA SZKOŁA WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO”.

Była to wspaniała okazja, aby cała społeczność szkolna zobaczyła w jakim jesteśmy obecnie momencie, jak rozkwitła nasza wspólnota w tym sama placówka, docenić korzenie z jakich wyrastamy i jakie wartości nam przekazały poprzednie pokolenia oraz spróbować wejrzeć w przyszłość, która nadejdzie a wraz z nią kolejne zmiany.

W tym duchu klasy 1-3 zrobiły kreatywne plastyczne wizualizacje szkoły za pięćdziesiąt lat, przenoszące nas do roku 2074, a klasy 4-8 napisały list do kolegi z ławki szkolnej w 1974 roku.  Natomiast piękną prezentacją spięły to Panie - Beata Jaszczur i Sandra Słowik, tworząc przestrzenny performance ukazujący oś czasu naszej szkoły od 1974 roku poprzez lata współczesne, idąc do przyszłości 2074 r.

To co było jest dziedzictwem poprzednich pokoleń, dziś tworzymy my: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja dbająca o rozwój i renowację, a przyszłość będą kreować następne „drużyny”, które nastaną w kolejnych latach.

Wszystkie klasy wykonały również ramki „XL”, które ozdobiły motywami wiosenno-wielkanocnymi z logiem swojej klasy. Celem upamiętnienia tego wyjątkowego dnia, zespoły klasowe na tle właśnie tych ramek wykonały zdjęcia grupowe, które w przyszłości będą świadectwem naszych czasów.

Mamy nadzieję, że ostatni dzień przed przerwą wiosenną na stałe wejdzie do tradycji szkolnej jako czas wspólnoty, bycia razem, reelekcji oraz dobrej zabawy, bo należy pamiętać skąd się wywodzimy, widzieć, gdzie jesteśmy i planować dokąd podążamy…

Joanna Włoch