• Wybory do samorządu uczniowskiego i sejmiku gminnego.

• W dniu 13 września 2023 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Sejmiku Gminnego.

W wyniku głosowania wybrano następujący skład Samorządu Uczniowskiego:

PRZEWODNICZĄCY SZKOŁY: AMELIA NYCZ

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY: MICHAŁ MICHALSKI

POZOSTALI CZŁONKOWIE: Amelia Fudala, Julia Malarz, Maja Piątek, Julia Kubiczek

Opiekunowie Samorządu: Anna Smółka, Beata Jaszczur

W wyniku głosowania wybrano następujących przedstawicieli do Sejmiku Gminnego: Laura Chlebek, Tymoteusz Gacek, Marta Krutak, Igor Ostapski, Nina Majkucińska, Maria Jędrzejko, Marceli Łachut, Fabian Trznadel

Opiekunowie Sejmiku: Paulina Markiel, Krzysztof Łoboz

Anna Smółka

Agnieszka Grabara

• Sprzątanie Świata 2023

• W dniu 13 września 2023 r., zgodnie z coroczną tradycją, uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Akcji Sprzątanie Świata, która promuje działania na rzecz poszanowania środowiska oraz kształtuje postawy proekologiczne. Uczniowie dzięki Gminie Wilamowice zostali zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, w których dzielnie wyruszyli ulicami Pisarzowic w celu oczyszczenia ich ze śmieci. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Dziękujemy za zaangażowanie!

Poniżej krótka fotorelacja.

• Konkursu wiedzy o św. Marcinie z Tours

• 10 listopada 1973 roku kardynał Karol Wojtyła dokonał konsekracji kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Marcina w Pisarzowicach. W  tym roku obchodzimy 50 rocznicę konsekracji świątyni. W związku z tą niezwykłą uroczystością zapraszamy uczniów do udziałuw konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II, która włącza się w działalność społeczną na rzecz miejscowego środowiska.

• Uczennica naszej szkoły

• Z głębokim żalem informujemy, że dnia 31 lipca 2023 roku w wyniku działań wojennych w Ukrainie zginęła uczennica naszej szkoły Dasha Vaskovska wraz ze swoją mamą. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

• Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

• Takie hasło rozpoczęło nowy rok szkolny 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. Naukę rozpoczyna 541 uczniów w 26 oddziałach, pracuje 64 nauczycieli oraz 22 pracowników administracji i obsługi.

Uroczyste akademie przebiegły w dwóch turach; najpierw klasy 1-3, a następnie 4-8. Obie rozpoczęła pani Dyrektor Lidia Dziubek. Wesoło przypomniała, że… wakacje skończyły się, był to czas podróży, ale nauka to też podróż! W życzeniach skierowanych do uczniów podkreśliła, że rok szkolny zależy od nich, a rolą nauczycieli jest ich  wspierać. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do nauczycieli, pracowników i rodziców. Rok szkolny uważam za otwarty! – mocne słowa pani Dyrektor przypomniały o tej ważnej chwili.

Część artystyczną przygotowały klasy piąte. Przypomniały o przypadającej 1 września rocznicy wybuchu 2. Wojny Światowej. Specjalne życzenia skierowały do ósmoklasistów, dla których jest to ostatni rok w tej szkole. Wszyscy usłyszeli, że nie można spocząć na laurach, a nauczycielom życzono uśmiechu i życzliwości. Piątoklasiści wykonali także piosenki, w których pożegnali wakacje i powitali szkołę oraz przyjaciół. Nie zabrakło  przeboju  kilku sezonów; charyzmatyczna wokalistka wykonała utwór Sannah Ale jazz!

Jeszcze tylko spotkanie w klasach i od jutra ruszamy! Kolejne wakacje od 21 czerwca 2024 roku!