• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

• 14.05.2023 13:59
        • programu Erasmus+,
          „Razem dla ochrony naszego środowiska”
           Cel aplikacji:
          - Prezentacja aplikacji Erasmus+ pt. „Razem dla ochrony naszego środowiska” z perspektywy uczniów, na podstawie stworzonych przez nich zdjęć.
           - Prezentacja środowiska przyrodniczego i kulturowego poznanego na spotkaniach partnerskich.
          - Prezentacja materiału wizualnego ilustrującego współpracę węgierskich i polskich instytucji szkóŁ partnerskich oraz pogłębianie pozytywnych relacji między uczniami.
          Poprzez wystawę najbardziej udanych zdjęć wykonanych w ramach programu Erasmus+ „Razem dla ochrony środowiska” chcemy dać lokalnym społecznościom i zainteresowanym stronom przedsmak najbardziej pamiętnych chwil programu.

• 23 MARCA – DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO - WĘGIERSKIEJ

• 23.03.2023 19:58
        • 23.03. obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Święto to zostało ustanowione 12 marca 2007 roku przez węgierski parlament. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 roku podjął również Sejm RP. Obchody dnia przyjaźni zostały wpisane w nasz projekt i każda ze szkół uczestniczących w projekcie planuje na ten dzień coś szczególnego.
        • KONKURS: WIZJA PRZYSZŁOŚCI - ŚWIAT ZA 30 LAT.

• 26.02.2023 11:13
        • W ramach naszego międzynarodowego projektu „Razem dla ochrony naszego środowiska” ogłaszamy konkurs o nazwie: „Wizja przyszłości -  w jakim świecie będziemy żyć za 30 lat?”
          Konkurs ma charakter literacko-plastyczny.
          Praca konkursowa to krótki, maksymalnie dwustronicowy opis tekstowy tego, jak wyobrażasz sobie przyszłość za 30 lat, w następujących dziedzinach:
          - wyżywienie zwiększonej populacji ziemi,
          - metody wytwarzania energii,
          - transport przyszłości,
          - gospodarka odpadami przyszłości,
          - sposób na zapewnienie zdrowej wody pitnej,
          - stan środowiska naturalnego, zachowanie różnorodności flory i fauny,
          - działania na rzecz likwidacji zanieczyszczeń (powietrza, wody, gleby),
          - inne obszary, które uważasz za ważne.
        • KONKURS BADAWCZY „POSTAW NA SŁOŃCE”

• 09.02.2023 20:57
        • Grupa uczniów pod przewodnictwem pani Urszuli Młocek bierze udział w konkursie badawczym „Postaw na Słońce”, który ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Głównym założeniem konkursu jest wyedukowanie w szkołach grup uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę w tym temacie. W drugim etapie konkursu uczestnicy podzielą się zdobytą wiedzą z innymi uczniami, a także z mieszkańcami swojej okolicy. Realizacja zadań konkursowych będzie trwała do końca maja 2023 r.