• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

• 14.05.2023 13:59
      • programu Erasmus+,
        „Razem dla ochrony naszego środowiska”
         Cel aplikacji:
        - Prezentacja aplikacji Erasmus+ pt. „Razem dla ochrony naszego środowiska” z perspektywy uczniów, na podstawie stworzonych przez nich zdjęć.
         - Prezentacja środowiska przyrodniczego i kulturowego poznanego na spotkaniach partnerskich.
        - Prezentacja materiału wizualnego ilustrującego współpracę węgierskich i polskich instytucji szkóŁ partnerskich oraz pogłębianie pozytywnych relacji między uczniami.

• Uczestnicy:

- wszyscy uczniowie będący uczniami szkoły biorącej udział w konkursie „Razem dla ochrony naszego środowiska” mogą zgłosić swój projekt

Materiał aplikacji:

- zdjęcia wykonane dowolnym aparatem,

- praca musi być złożona w formie cyfrowej, elektronicznie, - uczeń może zgłosić maksymalnie trzy projekty,

- zgłaszający musi podać tytuł obrazu oraz dane powstania (miejsce, czas),

- materiał aplikacyjny musi zawierać nazwę szkoły, imię i nazwisko oraz klasę ucznia, który go stworzył,

kategoria: Najlepsze zdjęcia wykonane podczas projektu Erasmus+ pt. „Razem dla ochrony naszego środowiska”.

Proces aplikacji:

- uczniowie zgłaszają swoje zajęcia we własnej szkole do wskazanego przez szkołę nauczyciela,

- szkoły oceniają nadesłane prace we własnych kompetencjach i dbają o ogłoszenie wyników i nagród w zwykły sposób lokalnie,

- organizatorzy szkoły zapewniają elektroniczną transmisję nagrodzonych prac do szkoły koordynatora,

- koordynator instytucji szkolnej Kisújszállás zapewnia publikację zdjęć .

Wynagrodzenie:

- na poziomie szkolnym szkoły węgierskie i polskie oddzielnie oceniają i nagradzają nadesłane prace,

- trzy najlepsze prace z każdej szkoły otrzymają nagrodę. W indywidualnych przypadkach organizatorzy mogą postanowić inaczej.

- nagrodę zapewniają lokalne szkoły,

- szkoła Kisújszállás zapewnia publikację nagrodzonych prac na stronie internetowej

Terminy:

- termin nadsyłania zdjęć do szkoły: 09.06.2023 r.

- termin nadsyłania nagrodzonych prac do instytucji koordynującej: 16.06.2023 r.

Ocena i uroczyste ogłoszenie wyników:

- lokalnie jak zwykle w czerwcu 2023 r

Cel aplikacji: Poprzez wystawę najbardziej udanych zdjęć wykonanych w ramach programu Erasmus+ „Razem dla ochrony środowiska” chcemy dać lokalnym społecznościom i zainteresowanym stronom przedsmak najbardziej pamiętnych chwil programu.

Kategoria przetargu: Najlepsze zdjęcia wykonane w ramach konkursu Erasmus+ pt. „Razem dla ochrony naszego środowiska”

Motywy:

- Prezentacja materiału wizualnego ilustrującego współpracę węgierskich i polskich instytucji partnerskich oraz pogłębianie pozytywnych relacji między studentami.

Uczestnicy: uczniowie Liceum  Reformowanego Móricz Zsigmond i siostrzanych szkół w Wilamowicach

Materiał aplikacji:

- zdjęcie wykonane dowolnym aparatem

- praca na konkurs musi być złożona w formie cyfrowej, w formie elektronicznej

- uczen może zgłosić maksymalnie trzy projekty

- zgłaszający musi podać tytuł obrazu oraz dane powstania (miejsce, czas),

- najlepsze zdjęcia zostaną wyświetlone na oficjalnej stronie konkursu

Zgłoszenia i terminy:

- uczniowie przesyłają prace elektronicznie na adres: joanna.kubica@sp.pisarzowice.pl

- ostateczny termin przesyłania prac: 09.06.2023 r .

Ogłoszenie wyników:

- na uroczystości zakończenia roku szkolnego

Zdjęcie tytułowe: <ahref="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/kobieta-biorac-zdjecie-aparatem-retro_10672476.htm#query=konkurs%20fotograficzny&position=40&from_view=search&track=ais">Obraz autorstwa gpointstudio</a> na Freepik