• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• ZBIÓRKA MAKULATURY

• 08.02.2023 19:07
        • Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce makulatury.

Zbiórka została przeprowadzona końcem października 2022 r. Do skupu oddano ok. 4200 kg makulatury za sumę 1260 złotych. Pieniądze zostały przekazane na konto Rady Rodziców. Do zbiórki przyłączyły się wszystkie klasy. Pieniądze otrzymane ze sprzedaży makulatury zostały przeznaczone na potrzeby szkoły. Zbiórka makulatury cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców.

• ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII I STARYCH TELEFONÓW

• 08.02.2023 19:11
        • Przypominamy, że cały czas trwa zbiórka zużytych baterii i telefonów.  Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia do szkoły wymienionych artykułów. Prosimy, by baterie i telefony podpisane były imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
          Czekamy na kolejne kilogramy, dzięki którym chronimy nasze środowisko.

• 60-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ – WYSTAWA

• 08.02.2023 19:00
        • 13 października 2022 r. nasza szkoła obchodziła swoje 60 urodziny. Z tej okazji uczniowie działający w Erasmusie przygotowali wystawkę dotyczącą współpracy międzynarodowej, w których uczestniczyła nasza szkoła. Wystawka składała się ze zdjęć i produktów, które były efektem współpracy między szkołami na przestrzeni wielu lat. Z wystawą mogli zapoznać się wszyscy uczniowie szkoły oraz mieszkańcy Pisarzowic, którzy przyszli zwiedzać szkołę w dniu jej święta.

• AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

• 08.02.2023 18:59
        • W dniu 14 września 2022 roku posprzątaliśmy ponownie świat. W ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” nasza szkoła uczestniczy już od wielu lat. W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami podczas lekcji wychowawczych wyruszyli na swoje wcześniej wyznaczone trasy, zaopatrzeni w worki i rękawiczki. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, nie przeszkodziło nam to jednak posprzątać trochę okolicę wokół szkoły i przyczynić się do tego, żeby w naszej miejscowości mieszkało się lepiej. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział oraz duże zaangażowanie.
        • WIZYTA WĘGIERSKIEJ MŁODZIEŻY W POLSCE  W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+  10.05. – 17.05.2022 r.
        • WIZYTA WĘGIERSKIEJ MŁODZIEŻY W POLSCE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ 10.05. – 17.05.2022 r.

• 30.08.2022 16:04
        • W maju, w ramach rewizyty odwiedziła nas młodzież z węgierskiej szkoły z miasta Kisújszállás. Wspólnie z dyrektorami pięciu szkół z naszej gminy oraz  koordynatorami przygotowaliśmy dla gości program uwzględniający ekologiczne założenia projektu. Projekt unijny pod tytułem: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice” ma za zadanie podnieść  świadomość i wrażliwość ekologiczną uczestników,  pogłębić wiedzę na temat środowiska naturalnego naszej okolicy,  naszego kraju oraz kraju partnerskiego. Dodatkowym założeniem jest doskonalenie umiejętności języka obcego w szczególności języka angielskiego, a także umiejętność pracy w zespole oraz wymiana doświadczeń.