• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• „JESTEM EKO, CZYLI WDRAŻAMY EKO-NAWYKI W CODZIENNYM ŻYCIU” - KOŁO PRZYRODNICZE: EKO-KREMÓWKI

• 08.02.2023 19:18
      • Szkolne koło ekologiczne EKO-Kremówki, prowadzone przez panią Annę Smółkę, przystąpiło do EKO-konkursu dla szkół podstawowych: „Jestem Eko, czyli wdrażamy Eko-nawyki w codziennym życiu”.
        Drużyna realizuje ekologiczne działania według scenariuszy przygotowanych przez Centrum Analiz i Rozwoju Edukacji Obywatelskiej IBE.

• Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postaw pro natura w codziennym życiu:

• zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko,
        • wzbudzenie świadomości ekologicznej w codziennym życiu,
        • poszerzenie wiedzy ekologicznej poprzez wspólną pracę w grupie, czynny udział w zajęciach i zyskanie doświadczenia,
        • kształtowanie postaw obywatelskich,
        • wzbudzenie kreatywności i aktywności,
        • promowanie dobrych praktyk ekologicznych,
        • wzbudzenie szacunku do otaczającego środowiska naturalnego,
        • uczynienie z uczniów ambasadorów działań i zachowań ekologicznym w ich najbliższym otoczeniu (rodzina, grupa rówieśnicza, szkoła).

Tematyka scenariuszy EKO-zajęć jest ściśle powiązana z życiem codziennym: wdrażanie eko-nawyków w życiu codziennym, eko-oszczędzanie, wspieranie przyrody oraz eko-szkoła – wprowadzanie eko-zmian w szkole. Do tej pory zrealizowane zostały 3 scenariusze EKO-zajęć. Rezultaty działań przesyłane są na stronę organizatora konkursu. Utworzona została również grupa na facebooku, gdzie EKO-kremówki opisują rezultaty swoich działań.