• Praca w projekcie
        • "OD PRZYJAŹNI DO WZAJEMNEJ NAUKI" - DRUGI ROK WSPÓŁPRACY

• 10.11.2021 21:37
        • Rozpoczął się drugi rok realizacji naszego polsko-węgierskiego projektu unijnego. Uczniowie jeszcze nie zdążyli zapomnieć o wakacjach, a grupa projektowa wraz z opiekunem zabrała się do wytężonej pracy, gdyż już 18 września wyruszamy do Kisújszállás, a przed wyjazdem musimy przygotować wiele rzeczy. Firma Home, którą prowadziliśmy z węgierskimi przyjaciółmi w ubiegłym roku szkolnym zakończyła swoją działalność w czerwcu.
        • DZIEŃ PRZYJAŹNI POLSKO-WĘGIERSKIEJ

• 10.11.2021 21:42
        • 23.03.2017r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień przyjaźni polsko-węgierskiej. Święto to zostało ustanowione 12 marca 2007 roku przez węgierski parlament, deklarację poparli wszyscy posłowie. Analogiczną uchwałę 16 marca 2007 roku podjął przez aklamację Sejm RP. Obchody dnia przyjaźni zostały wpisane w nasz projekt i każda z czterech uczestniczących w nim szkół zaplanowała na ten dzień coś szczególnego. W naszym gimnazjum obchody były okazją do przybliżenia wszystkim uczniom geografii, historii oraz różnych obszarów kultury bratniego kraju.
        • KIERMASZ WIELKANOCNY

• 10.11.2021 21:52
        • 16.03.2017 r. nasza firma HOME zorganizowała i przeprowadziła kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych. Przy okazji wystawione na sprzedaż zostały również wykonane wcześniej rzeczy służące do dekorowania domów, produkcją których zajmuje się nasza firma. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Mimo, że do świąt pozostało jeszcze sporo czasu, rodzice i nauczyciele chętnie wspierali uczniów naszej szkoły uczących się przedsiębiorczości w praktyce. Zarobione pieniądze zostaną przekazane częściowo na cele charytatywne, część zaś zostanie zainwestowana na zakup materiałów, które posłużą do wykonania kolejnych produktów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie!
        • PODSUMOWANIE WIZYTY WĘGRÓW W POLSCE

• 10.11.2021 21:56
        • 22.02.2017 r. odbył się w naszej szkole apel, na którym cała społeczność szkolna mogła zapoznać się z przebiegiem wizyty młodzieży węgierskiej w szkołach gimnazjalnych naszej gminy. Pan dyrektor przedstawił uczniom naszej szkoły wszystkich uczestników projektu realizowanego w naszej szkole w ramach programu Erasmus plus, a następnie pani Joanna Kubica zaprezentowała zdjęcia z całotygodniowego pobytu uczniów z Kisújszállás w Polsce.
        • CZAS NA REWANŻ!

• 10.11.2021 22:06
        • W grudniu 2016 roku młodzież z naszych gminnych gimnazjów uczestniczyła w wyjeździe na Węgry w ramach projektu Erasmus plus zatytułowanego „Od przyjaźni do wzajemnej nauki”.
          W dniach 5-12 lutego nastąpił rewanż - tym razem nasza gmina gościła uczniów z Kisújszállás.