• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• Sprzątanie Świata 2021

• 27.03.2022 20:08
      • W dniu 15 września 2021 roku wzorem ubiegłych lat Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach akcji uczniowie klas I- III udali się na spacery ulicami Pisarzowic wraz ze swoimi wychowawczyniami, natomiast uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami podczas lekcji wychowawczych wyruszyli w swoje wcześniej wyznaczone trasy.
      • Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Wilamowice uczestnicy akcji zostali zaopatrzeni w jednorazowe rękawice oraz worki na śmieci. Pogoda w tym roku sprzyjała pieszym wędrówkom. Przy pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła sprawnie, zgodnie z wcześniejszymi planami, natomiast efekty zaangażowania uczniów były zachwycające.Uczestnictwo w akcji jest jedną z form kształtowania świadomości ekologicznej. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał wszystkim możliwość zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia w myśl tegorocznego hasła „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”.Organizatorzy akcji w Naszej Szkole bardzo dziękują Gminie Wilamowice za pomoc, natomiast Uczniom i Nauczycielom za aktywny udział oraz duże zaangażowanie.