• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• DZIEŃ WODY

• 14.04.2022 21:28

DZIEŃ WODY

W dniu 25 marca 2022 roku w ramach projektu Erasmus+ uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Wody.
      • W ramach święta piątka uczennic z klas 8 miała okazję wziąć udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Wilamowicach. Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczniów, następnie odbył się pokaz prezentacji multimedialnej dotyczącej ogólnych informacji na temat wody oraz zagrożeń jakie dla niej istnieją. Po wstępie teoretycznym uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, w których wykonywali doświadczenia. Każda z grup miała do odwiedzenia 5 stanowisk - na każdym z nich badali inne właściwości wody - uczniowie badali m.in. przewodnictwo prądu przez wodę, porównywali skalę pH wody pitnej, wody z kałuży, wody ze stawu, a także mieli okazję stworzyć „sztuczny” śnieg z pampersów przeznaczonych dla niemowląt.

Anna Smółka