• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach

• Erasmus+ ponownie w Pisarzowicach! Informujemy, że od 1 września 2020 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji dwuletniego projektu w ramach programu unijnego Erasmus+. Projekt będzie realizowany we współpracy ze szkołami z gminy Wilamowice oraz szkołą partnerską z miejscowości Kisújszállás na Węgrzech. Tytuł naszego projektu to: „Współpraca uczniowska na rzecz ochrony naszego środowiska pomiędzy Zsigmond Móricz Református Kollégium w Kisújszállás, a szkołami z Gminy Wilamowice”. Realizacja zadań projektowych potrwa do 31 sierpnia 2022 r.

• realizowane zadania

• „ZIEMIA JEST JEDNA – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO” OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

• 06.11.2021 21:56
      • Wzięliśmy udział w XXVIII ogólnopolskim konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna“. Organizatorem konkursu jest MDK Śródmieście we Wrocławiu. W tym roku temat konkursu to "LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO".
      • "Oczekujemy realizacji plastycznych, które na warsztat wzięły nieokiełznany żywioł natury-WODĘ. Interpretacja tematu, może rozgrywać się na kanwie symboliki i tradycyjnych wyobrażeń. Woda jest symbolem niestałości, chaosu, lecz także uzdrawiania, źródła życia, oczyszczenia (chrzest-odrodzenie duchowe). Wody zamieszkują również bajeczne i mityczne stwory. Konkurs i wystawa jest dziełem artystycznym na rzecz ochrony natury, przyrody i człowieka. Galeria proponuje realizacje tematycznie związane z zanieczyszczeniem akwenów wodnych, przedstawiające tajemnice głębin wodnych, podążając śladami ryb, syren, wielorybów...W labiryncie podwodnym znajdujemy niestety resztki cywilizacyjne (puszki, butelki, śmieci itp. ). Minęły już czasy, gdy na dnie oceanu spoczywały galeony pełne skarbów przeszłości. Zanurzmy się w wodach oceanu, morza, rzeki, jeziora, stawu czy oczka wodnego i spróbujmy znaleźć ratunek dla Ziemi, dla Nas!"

Wyniki szkolnego etapu konkursu "Labirynt świata podwodnego"

I miejsce - Zuzanna Jaworska
        II miejsce - Judyta Wadas
        III miejsce - Wiktoria Kierczak, Oliwia Chrobak
        IV miejsce - Edyta Kierczak

Prace, które zajęły pierwsze 3 miejsca wysłane zostały do Wrocławia i wezmą udział w konkursie ogólnopolskim. Wyniki zostaną ogłoszone po 25 kwietnia.