• NASZE PRODUKTY

• 11.11.2021 10:33
      • Prezentacje multimedialne

W czasie projektu uczniowie tworzyli prezentacje w programie PowerPoint o zawodach teraźniejszości i przyszłości. Głównym celem było zapoznanie się z zawodami, które wykonujemy i które zmieniały się przez lata. Skupiliśmy się na najbardziej popularnych zawodach, aby porównać je wśród naszych partnerów projektu. Dla lepszego zrozumienia naszej kultury stworzyliśmy prezentacje o Polsce i naszej miejscowości. Głównym celem było poznanie kultury, lokalnych zawodów, wartości i symboli narodowych.

• Multimedia presentations

During the project, pupils made PowerPoint presentations about present and future occupations. The aim was to know the occupations we perform and how they changed over the years. We focused on the most popular professions, to be compared among Comenius partners. For better understanding our cultural background, we created some presentations about our country and our home town. The main goal was to exchange information about subjects like: culture, local occupations, values and national emblems.

Mini Słownik o zawodach

W czasie projektu uczniowie, nauczyciele i partnerzy uczą się od siebie nawzajem, wymieniając pomysły dotyczące stworzenia słownika o zawodach. Kontaktując się internetowo, stworzyliśmy mini słownik w czterech językach: angielskim, polskim, tureckim i portugalskim. Głównym celem słownika jest lingwistyczne porównanie słownictwa związanego z zawodami, promocja zawodów, zachęcenie uczniów do nauki angielskiego. Mini słownik podnosi świadomość językową wprowadzenia edukacji wielojęzykowej.

Mini Dictionary about professions

During the project, we and all the Comenius partners learn from each other by exchanging ideas concerning creating the dictionary of professions. Through the Internet we created a mini dictionary in four languages: English, Polish, Turkish and Portuguese. The main aim of the dictionary is to compare the chosen vocabulary in a linguistic way, promote different professions, encourage students to learn English. The mini dictionary raise awareness of the need to introduce interlanguage education.

slownik.pdf

Scenariusz zajęć o zawodach

Utworzono scenariusz lekcji języka angielskiego o zawodach. Lekcja ta została przeprowadzona wśród najmłodszych uczniów. Dotyczyła słownictwa związanego z zawodami. Zastosowano różnorodne metody aktywizujące. Nabierając pewności siebie, podczas lekcji uczniowie dokonywali wyboru swojego przyszłego zawodu i kariery zawodowej. Scenariusz ten jest pomocny dla innych nauczycieli języka angielskiego i zachętą do wprowadzania nowych metod nauczania języków obcych.

Occupations lesson scenario

We produced a lesson plan about occupations. The lesson was performed for young English learners (7-9 year-old students). We focused on teaching vocabulary of professions through fun activities, puzzles, flashcards and inventories about professions. During the lesson students increased their self-confidence about career choice and talked about their future planned jobs. This scenario is helpful and encourage teachers to contact with new pedagogical tendencies and new methods of teaching.

scenariusz.pdf